fbpx

Lankomiausi objektai Gruzijoje.

VARDZIA
Vardzia – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietovių. Tai senovinis vienuolynas, išskaptuotas Erušeti kalnyne, Gruzijos pietuose. Daugiau nei 500 metrų tunelių ir 600 įvairių patalpų – kambarių, saugyklų, cerkvių ir koplytėlių, papuoštų freskomis – išliko iki šių dienų.

DAVID GAREJA
Šis regionas buvo apgyvendintas VI a., kai į šią vietą atvyko Davit‘as Garejeli, vienas iš trylikos vadinamųjų „Sirijos tėvų“ – vienuolių iš Mesopotamijos, kurie skleidė monoteizmo idėjas Gruzijoje. Per kelis metus Davit‘as, kuris buvo žinomas tiek dėl savo asketiško būdo, tiek dėl gebėjimo daryti stebuklus, paskui save pritraukė gausybę vienuolių, kurių dauguma aplink įkūrė naujus vienuolynus.
Šiuo metu išlikę septyniolika vienuolynų, visi jie išskobti kalnų šlaituose esančiose uolose. Šiandien, labiausiai lankoma vieta yra vis dar veikiantis Lavra vienuolynas, švenčiausia Gareji vieta, kurioje gyveno pats Davit‘as. Čia, aukštai iškirstose celėse vis dar gyvena vienuoliai, ir kiekvieną sekmadienį į pamaldas susirenka gausybė piligirmų ir lankytojų, trokštančių pajusti vietovės sakralumą ir ramybę.

ALAVERDI VIENUOLYNAS
Alaverdi vienuolynas ir Šv. Giorgi katedra yra Alvani lygumoje, Chodašenischevi upės kairiajme krante, prie kelio Kvemo Alvani-Zemo Chodašeni, 17 km į rytus nuo Achmeta, 3 km į pietus nuo Kvemo Alvani.
Šv. Giorgi katedra yra viena iš didžiausių ir trečia pagal aukštį (50 m) cerkvių Gruzijoje, pagrindinė Kachetijos cerkvė, Alaverdi vyskupijos centras. 2007 metais Alaverdi vienuolynas įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą.
Alaverdi vienuolynas buvo įkurtas vienuolio Jokūbo Alaverdeli VI amžiuje. Šis vienuolis mirė 570 metais ir buvo palaidotas vienuolyne, o jo kapas išliko iki šiol. Šv. Giorgi katedrą, čia stovėjusios nedidelės cerkvės vietoje, XI amžiaus pirmajame ketvirtyje pastatė Kachetijos karalius Kvirike III. Tuo metu Alaverdi tapo vyskupijos centru, vyskupų rezidencija ir Kachetijos karalių laidojimo vieta. Alaverdi vienuolynas ne kartą nukentėjo nuo priešų antpuolių, žemės drebėjimų ir potvynių, tačiau nepaisant visų negandų išlaikė pirmines savo formas ir dalį meno kūrinių.

BAGRATI KATEDRA
Bagrati katedra – viena didžiausių Gruzijos cerkvių ir viena iš svarbiausių šalies istorijoje. Formaliai vadinama – Dievo Motinos Paėmimo į Dangų cerkve. Katedra beveik 300 metų buvo beveik sugriuvusi. 2012 metais, nežiūrint patriarcho ir visuomenės dalies protestų (UNESCO netgi grasino išbraukti iš Pasaulio paveldo sąrašo), pabaigtas katedros atstatymas. Bagrati katedra matosi iš bet kurios Kutaisio centro vietos. O po atstatymo tapo dar aukštesnė ir pastebimesnė.
Bagrati katedra pradėta statyti Gruzijos Aukso amžiaus pradžioje, tai buvo ištisos gruzinų cerkvių architektūros epochos pradžia. Soboro statyba pradėta apie 970 metus ir baigta 1003 metais. Cerkvės idėja buvo nukopijuota nuo Jono Krikštytojos cerkvės Oški mieste (dabartinė Turkija). Katedrą atstatant į tai atsižvelgta ir kupolas atstatytas toks pats kaip ir Oški cerkvės.

JVARI VIENUOLYNAS
Jvari vienuolynas – Gruzijos ortodoksų vienuolynas, įkurtas netoli Mtskhetos, rytų Gruzijoje, ir yra saugomas UNESCO. Jvari vienuolynas stovi ant uolėto kalno Mtkvari ir Aragvi upių sankirtoje. Manoma, kad šis vienuolynas, dar vadinamas “Didžiąja Jvari bažnyčia”, buvo pastatytas Erismtavari Stepanoz I tarp 590 ir 605 metų. Tai byloja užrašai apie pagrindinius ansamblio statytojus ant vienuolyno fasadų.
Šio Jvari komplekso svarba laikui bėgant didėjo ir pritraukė daug piligrimų. Vėlyvaisiais viduramžiais, kompleksas aptvertas akmenine siena, kurios fragmentai išliko iki šiol. Sovietmečiu bažnyčia buvo saugoma kaip nacionalinis paminklas, bet patekimas į Jvari buvo stipriai ribojamas dėl netoliese įkurtos karinės bazės. Gruzijai atgavus nepriklausomybę, vienuolynas buvo vėl atidarytas visuomenei ir religinėms apeigoms. Kartu su kitais Mtskhetos paminklais, 1994 metais Jvari vienuolynas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

GELATI VIENUOLYNAS
Tai viena labiausiai lankomų vietų šiame regione, mat turistus žavi ir savo istorija, ir grožiu. Tai daugelio Gruzijos kultūrinių ir intelektinių aspektų židinys. Gelačio vienuolynas ilgą laiką buvo vienu didžiausių kultūros ir švietimo centrų Gruzijoje. Jame veikusioje akademijoje dirbo žymūs mokslininkai, filosofai, teologai.
Gelati vienuolyną maždaug XI amžiuje įsteigė ir pastatė vienas garsiausių Gruzijos karalių Dovydas IV Statytojas. XIII – XIV a. vienuolynas buvo papildytas naujais pastatais, tačiau Gruzijai įsivėlus į karinius konfliktus su mongolų ir osmanų imperijomis, o vėliau ir su turkais, vienuolynas buvo smarkiai apgadintas. Nepaisant to, pastatai rekonstruoti. Jame iki šiol saugoma didelė mozaikų, metalo dirbinių ir freskų kolekcija, yra palaidota daug žymių šalies valdovų, įskaitant Dovydą Statytoją, kuris amžinojo poilsio atgulė prie pietinių vienuolyno vartų.

KATSCHI UOLA (KOLONA)
Katschi kolona – vienas įdomiausių istorinių paminklų Imeretijos regione, esantis netoli Chiaturos, už 70 km nuo Kutaisio. Tai maždaug 40 m aukščio kalkakmenio uola, iškilusi virš kalvotų apylinkių. Šios uolos viršuje stovi nedidelė bažnytėlė, vos 3,5×4,5 m dydžio. Tiesa, archeologai teigia, jog jos pirmtakė buvo 5-6 a. statyta bažnyčia. Bažnytėlę pasiekti galima tik kopiant metalinėmis kopėčiomis.

IKALTO VIENUOLYNAS
Ikalto vienuolynas įkurtas vienas iš pirmųjų Gruzijoje ir Kachetijoje. Jį VI amžiaus viduryje įkūrė, vienas iš asirų tėvų, Zenonas Ikaltoeli. Iš tų laikų išliko kiek perstatyta, nedidelė, vienos navos VI amžiaus Šv. Trejybės cerkvė, ir dalinai išlikę vynuogių spaustuvas ir vyno saugykla.
Pagal legendą, akademiją XI-XII amžiuje įkūrė Arseni Ikaltoeli. Ikalto vienuolynas buvo vienas iš Gruzijos mokslo centrų. Anuomet visoje šalies teritorijoje buvo tik dvi akademijos – antroji buvo Gelati. Vienuolynas turėjo gilias vyndarystės tradicijas. Todėl čia veikusioje akademijoje buvo mokoma ne tik teologijos, filosofijos, matematikos ar geografijos, bet ir vyndarystės paslapčių.

Dėl turų kainos susisiekite su mumis:
+37065901113
vingaudas@hotmail.com

SUSISIEKITE.

Susisiekite su mumis dėl platesnės informacijos.